Dětský pěvecký sbor při Fakultní základní škole Fingerova.
Hlavní stránka
Aktuality
Mosty mezi městy
Historie
Oddělení
Kalendář akcí
Z posledních koncertů
Co o nás napsali
Odkazy
Napište nám

  Noctuella má narozeniny

"My máme přání jediný - štěstí, zdraví,štěstí, zdraví, hlavně to zdraví! "


zpívali Kulíšci svým starším kamarádům z Noctuelly na slavnostním koncertě v pražském Národním muzeu dne 11. června 2001 na oslavu 10. narozenin Noctuelly a 10. výročí vstupu sboru do UČPS.
Noctuella slaví 10. narozeniny. Z původně školního sboru, který na ZŠ Fingerova v pražských Nových Butovicích založila Hannah Čiperová, se postupem let rozrostl do dnešní velikosti. Jak se sbor rozrůstal, začala mamince v práci pomáhat dcera Hana. V současní době má sbor 11 oddělení(přípravky, sbor, orchestr, taneční oddělení) a dvě sbormistryně. Na svém narozeninovém koncertě představila Noctuella průřez svým repertoárem: od latinských kánonů přes klasický sborový materiál, úpravy lidových písní a černošských spirituálů až k písním populárním.Zazněla i jedna píseň z vlastní tvorby Hannah Čiperové.
Novinkou na koncertě byla i část dětské opery J. Málka  "Vepřové hody aneb potrestaná lakota". Vtipný příběh ze selského dvora děti nejen výborně odezpívaly za doprovodu vlastního orchestru, ale zároveň i bezchybně odehrály a dokonce v kostýmech!
Obětavá a trpělivá práce  sbormistryň Hannah Čiperové a Hany Trejbalové přinesla své ovoce. Noctuella vyrostla z dětských střevíčků a dnes je to jeden z nejlepších dětských sborů v naší republice.
Vystupuje doma i v zahraničí, pořádá pravidelné koncerty v KD Hájek, reprezentuje Prahu 13, spolupracuje s Nadací pražské děti a Unií českých pěveckých sborů, ale hlavně rozdává radost a dobrou pohodu všude, kde zpívá. A to není vůbec málo.
A co přát sbormistryním Hannah Čiperové, Haně Trejbalové a celé Noctuelle do dalších let? Nejlépe to vyjádřili Kulíšci:

"štěstí, zdraví,štěstí, zdraví, hlavně to zdraví! "

Vystaven: 17.04.2006
  Vánoční koncerty letos rekordní
Co o nás napsali v MF DNES
  "Zlaté" děti z Fingerovky
Článek uveřejněný v časopise STOP

Veškeré údaje v této prezentaci lze použít pouze se souhlasem autora.
Zpracováno pro prezentaci Dětského pěveckého sboru Noctuella Občanského sdružení KLUB NOCTUELLA
při Fakultní základní škole Fingerova v roce 2005.