Dětský pěvecký sbor při Fakultní základní škole Fingerova.
Hlavní stránka
Aktuality
Mosty mezi městy
Historie
Oddělení
Kalendář akcí
Z posledních koncertů
Co o nás napsali
Odkazy
Napište nám

  Zájezd do Drážďan
Do Chřibské jsme dojeli bez problémů. Po poledním klidu jsme vyrazili na vycházku k vodopádům, kam jsme nedošli, protože nás zastihl déšť. V místní samoobsluze jsme si nakoupili. Po převlečení do suchého začaly děti připravovat scénky na pohádkové téma. Poté co vysvitlo sluníčko, šly děti zpívat ven. Po večeři jsme zdárně zapálili oheň a u táboráku pokračovali ve zpívání.
Druhý den dopoledne nás čekal koncert pro místní školu. Všichni učité i děti v čele s panem ředitelem nás nadšeně přijali a díky krásnému počasí jsme mohli vystupovat na školní zahradě. Děti, i s pedagogickým sborem, si s námi zazpívaly lidové qudlibet a pomohly nám nejen zazpívat,ale i doprovodit africký spirituál Si ma maa ka. Za odměnu za krásný koncert nás pan starosta pozval do muzea myslivosti, kde měli nádhernou výstavu, kterou nás provedl místní myslivec a dětem o jednotlivých exponátech poutavě vyprávěl. Noctuella mu poděkovala písničkou "Šly panenky silnicí". Pan myslivec byl velice potěšen..
Některým chlapcům se naše děvčata líbila natolik,že za námi přišli i k ubytovně (2,5km), ale pískali u špatných oken a po domluvě nás raději opustili.

Hudba spojuje nejen národy.

Zájezd do Drážďan se i přes nepřízeň počasí vydařil. Potěšili jsme mnoho turistů, kteří naše krátká vystoupení odměňovali potleskem.
20 minutové vystoupení ve Zwingru bylo odměněno nejen zájmem a potleskem,ale i pár drobnými - vydělali jsme si na každý na půl kopečku zmrzliny a to jsme ani nechtěli. Zbytek kopečku doplatilo OS Klub Noctuella, takže jsme si pochutnali.
V kostele Frauenkirche, kde jsme se schovali před deštěm nejenom my,ale i půlka Drážďan jsme meli povolenu jednu skladbu. Takové ticho, jaké nastalo v přeplněném chrámu když Noctuella začala zpívat, kde by špendlík nepropadl, snad děti ještě neslyšely. V nádherné akustice, při nesmírné pozornosti celé zmoklé Noctuelly, píseň Halleluia  vyzněla nádherně až běhal mráz po zádech.Moc ti za to Noctuelko děkuji :-). Myslím že na tento společný zážitek budeme vzpomínat ještě dlouho.
A pak honem do autobusu, svléknout mokré oblečení, převléknout se do suchého a pan řidič, který mezitím opravil video odměnil děti Arabelou.
Na cestě domů jsme se ještě zastavili na večeři, kterou jen málokdo dokázal pro velikost řízku sníst celou. A  pak honem k maminkám.

Všichni se těšíme na další společné zážitky.
Vystaven: 09.06.2009
  Velikonoce na Staroměstském náměstí
10.4.2017 Vystoupení DPS Noctuella a Kulíšci
  Koncert na podporu ligy proti rakovině
10.5. 2017 - Obřadní síň Prahy 13
  Děti dětem
Betynkaland 16.6. 2017
  Děti dětem
Betynkaland 16.6. 2017
  Chlupíkovo divadelní léto
10. výročí festivalu - divadelní sál
  Princové jsou na draka
15.6. v 17,00 DPS Noctuella a Kulíšci
  20. výroční pokřtění sboru

Veškeré údaje v této prezentaci lze použít pouze se souhlasem autora.
Zpracováno pro prezentaci Dětského pěveckého sboru Noctuella Občanského sdružení KLUB NOCTUELLA
při Fakultní základní škole Fingerova v roce 2005.