Dětský pěvecký sbor při Fakultní základní škole Fingerova.
Hlavní stránka
Aktuality
Mosty mezi městy
Historie
Oddělení
Kalendář akcí
Z posledních koncertů
Co o nás napsali
Odkazy
Napište nám

  DPS Noctuella ve Vídni 9. - 10. prosince 2006
Sraz byl brzo ráno u školy. Počasí nám zatím nepřálo, ale nevzdávali jsme to a s dobrou náladou nastoupili do autobusu. Cesta ubíhala pomalu.Když jsme přejeli hranice mezi Čechy a Rakouskem, obloha byla stále bílá a nehodlala se nijak měnit.
V Schönbrunnu nám pan řidič zastavil a my jsme se nahrnuli na chodník, než nás spočítají. Povedlo se. Postavili jsme se do dvou řad a začali zpívat Adeste, Byla cesta a další. Našim zpěvem jsme přilákali kolemdoucí, kteří si nás nadšeně fotili. Pro mě to byl fascinující zážitek, protože jsem byla se sborem ve Vídni poprvé:o). Paní učitelka nám dala povel, abychom si sedli a dali si svačiny nebo oběd, či co to vlastně bylo... Konečně nastal okamžik, kdy jsme vešli do nádvoří obrovitého paláce. Strom ověšený blikajícími řetězy a skleněnými koulemi rozzařoval stánky a dodával vánoční atmosféru. Po příchodu na  trh nám vedoucí darovali pár minutek volna.Neváhali jsme a radostně se vydali mezi lidi.
Necelých dvacet minut jsme se s holkami rozhlížely po trhu, ale následovně už jsme se musely vydat zpět k pódiu, protože jsme měli jít dělat to, od čeho jsme vlastně přijeli. Odzpíváme a přesuneme se před hlavní vchod zámku. Dvacet minut stojíme a nakonec se dostaneme dovnitř. Každý dostane své vlastní ?kecátko" a může se jít. Prohlídka  proběhne celkem rychle.
Venku prší. Zmáčený pěvecký sbor Noctuella se vzdaluje od Schönbrunnu do autobusu. Promáčení a unavený po náročném dni vcházíme do restaurace. Každý si sedne ke stolu. Hned nato začnou kolem běhat číšníci a servírovat jídlo. Začínáme polévkou.Po polévce, které byla dosti slaná, ale jinak dobrá,dostane každý půlku kuřete. Kdo to má sníst?! A aby toho nebylo málo a my byli opravdu sytí, dodá číšník  ještě dezert. Ten byl ale dobrý:o). Dorazíme do hotelu a taky k nejhorší část výletu (poznamenám,že jak pro koho). V hotelu strávíme hodinu čekáním, než se všechny děti, co přišly před námi rozdělí na pokoje. Ale.. .Když se prostor konečně uvolní, přijde další MNOHEM větší šok. Pár dívek dostanou čtyřlůžkové pokoje a pár (tím myslím 24 děvčat), spí na dvacetičtyř lůžkové místnosti. A jak je známo, když je holek víc, mají si co říct. A tak jsme pořád mluvily, až to pani učitelku naštvalo a i přes několik výhružek, se k nám přistěhovala a spala s námi. No, a jak byl hned klid.
Ráno se čekalo ještě dlouho na snídani. Naneštěstí jim ještě došlo kakao:o( Po snídani už se šlo balit. Potom jsme nastoupili do autobusu a jeli se podívat za kulturou. Zpívali jsme před radnicí, před Betlémem. Pan Fuchs nás hnal, ale určitě město stálo za to. Dostali jsme klasicky rozchod na vánočním trhu.
Nakonec jsme se sešli u autobusu, naskákali do něj a vyjeli směr Praha.Cestou jsme zpívali nejrůznější písničky. Ještě nás doprovodil ohňostroj, takže předčasné Vánoce pro některé malé Kulíšky....
To je vše, co vám k tomu můžu říct, ještě snad to, že příští rok se do Vídně těším už ted'.

Vystaven: 09.02.2007
  Vídeň a Brno 8. - 11. 12. 2005
Co děti napsaly o pobytu ve Vídni a v Brně
  Bratislava 25. a 26. 11.2005
Co děti napsaly o pobytu v Bratislavě.
  Krakow 3. - 5. 12. 2005
Co děti napsaly o pobytu v Krakowě.

Veškeré údaje v této prezentaci lze použít pouze se souhlasem autora.
Zpracováno pro prezentaci Dětského pěveckého sboru Noctuella Občanského sdružení KLUB NOCTUELLA
při Fakultní základní škole Fingerova v roce 2005.